Porselen diş fiyatları

porselen diş fiyatları
porselen diş fiyatları

Porselen diş fiyatları 2012 | Porselen Kaplama

Porselen diş fiyatları konusunda aradığınız bilgiyi bulamadıysanız  doğru yerdesiniz. Porselen diş ve porselen köprü hakkında bilgiler ve porselen diş ücretleri konu içinde yer alıyor.

Porselen diş yapılması gereken durumlar şunlardır ; Büyük diş çürükleri sonucu aşırı madde kaybına uğramış dişler, darbe sonucu kırılmış dişler, kanal tedavisi sonucu zayıflayan ve kırılmaya yatkınlaşan dişler porselen ile kaplanarak sağlıklı bir şekilde ağızda müdafa etmeye çalışılır.

Porselen kron ya da kaplama adı verilen bu tedavi, ağızdan alınan ölçü üzerinde diş laboratuarında hazırlanır. Porselen diş  yapıştırılarak uygulandığından sabit protezler grubundandır. Günümüzde porselen dişler için farklı metodlar söz konusudur. Bunlarda fiyat farklarını gündeme getirir. Örneğin zirkonyum diş adı verilen kaplamalarda zirkonyum alt yapı üzerine porselen kaplanması ile oluşturulur. Bunun dışında lamine diş adı da verilen laminate veneerler yine porselen diş grubundandır. Tüm bunlar için farklı fiyatlar söz konusudur.

Porselen diş fiyatları ne kadar

Diş hekimleri odasının açıkladığı rehber tarifede porselen diş fiyatları şöyle belirtilmiştir.

Porselen Diş Fiyatları için türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesindeki rehber fiyat tarifesine göre 230.46 tl dir. Bu ücretler Tavsiye edilen fiyatlar olup, aynı şehirdeki farklı semtlerde bile değişiklik gösterebilmektedir. Ankara, istanbul, izmir, konya gibi büyük iller için belirlenen fiyat tarifesi budur.

Diş kaplama, zirkonyumun üzerine porselen konulması ile olabildiği gibi metal bir alt yapı üzerine de  kaplanarak yapılabiliyor. Ancak zirkonyum dişler ile sağlanabilen estetik çok daha  mükemmel olmaktadır. Zirkonyum, porselen diş altına konulan bir alt yapıdır. Hasarlı olan diş zirkon kaplama ile eski haline getirilir. Estetik amaçlar ile kronlanan diş daha güzel, daha sağlam ve doğala yakın bir görünüm kazanır.

Zirkonyum fiyatları için kesin bir alt ve üst sınır yoktur. Farklı şehirlerde ve hatta aynı şehirdeki bölgeler arasında bile çok farklar vardır. Tedavinizi yaptıracağınız İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerdeki lüks semtler ile diğer bölgelere göre çok farklı fiyatlar söz konusudur. Bununla birlikte fiyat aralığı ortalama 150 – 300 euro civarında olmaktadır. Diş hekimleri odasının 2012 rehber tarifesinde zirkonyum fiyatları ile ilgili bir asgari limit yoktur. Bu 2012 asgari ücret tarifesine göre Tam seramik kron ( metal desteksiz porselen kuron ) ücreti olarak 477.14 tl, Porselen kuron ücretleri ise ( metal destekli porselen kuron ) 245.67 tl olarak belirlenmiştir.

Zirkonyum Fiyatları, porselen, diş kaplama nasıl yapılır, diş kaplama yaptırma,  diş kaplama yararları, diş kaplama yöntemi, diş modelleri, diş nasıl yapılır, diş yapımı,  diş yaptırmak

Porselen Diş Fiyatları

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS