Porselen Diş Fiyatları

porselen diş fiyatı
Porselen Diş fiyatı

Porselen diş kaplama fiyatları 2012 |  Porselen diş fiyatları 2013

Porselen diş fiyatları hakkında bilgi arıyor ve bulamıyorsanız doğru yerdesiniz. Konu ile ilgili açıklayıcı bilgiler verildikten sonra ücretleri de konu içinde yer alıyor.

Dişinizde çok büyük bir çürük, ya da kırık sonucu aşırı madde kaybı olduğunda, bu sorunu ortadan kaldırmak için dişinize kaplama yapılır.Porselen kron ya da kaplama adı verilen bu tedavi, dişe yapıştırılarak uygulandığından sabit protez adı verilen  protez türüdür. Gelişen teknoloji ile artık doğal diş görünümlü sağlıklı kuronlara sahip olmak mümkün. Güzelliğin aynası olan dişler de sabit protezler  ile estetik yaklaşımlarda büyük değişimler söz konusu olabiliyor. Diş kaplama, zirkonyumun üzerine porselen konulması ile olabildiği gibi metal bir alt yapı üzerine de  kaplanarak yapılabiliyor. Ancak zirkonyum dişler ile sağlanabilen estetik çok daha  mükemmel olmaktadır. Zirkonyum, porselen diş yapılırken kullanılan bir alt yapıdır. Hasarlı olan diş zirkon kaplama ile eski haline getirilir. Estetik amaçlar ile kronlanan diş daha güzel, daha sağlam ve doğala yakın bir görünüm kazanır.

Porselen diş fiyatı

Porselen Diş Fiyatları için türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesindeki rehber fiyat tarifesine göre 230.46 tl dir. Bu ücretler Tavsiye edilen fiyatlar olup, aynı şehirdeki farklı semtlerde bile değişiklik gösterebilmektedir. Ankara, istanbul, izmir konya gibi büyük iller için belirlenen fiyat tarifesi budur.

Zirkonyum diş fiyatı için kesin bir alt ve üst sınır yoktur. Farklı şehirlerde ve hatta aynı şehirdeki bölgeler arasında bile çok farklar vardır. Tedavinizi yaptıracağınız İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerdeki lüks semtler ile diğer bölgelere göre çok farklı fiyatlar söz konusudur. Bununla birlikte fiyat aralığı ortalama 150 – 300 euro civarında olmaktadır. Diş hekimleri odasının 2012 rehber tarifesinde zirkonyum diş fiyatları ile ilgili bir asgari limit yoktur. Bu 2012 asgari ücret tarifesine göre Tam seramik kron ( metal desteksiz porselen kuron ) ücreti olarak 477.14 tl, Porselen kuron ücretleri ise ( metal destekli porselen kuron ) 245.67 tl olarak belirlenmiştir.

Zirkonyum Fiyatları

porselen, diş kaplama nasıl yapılır, diş kaplama yaptırma,  diş kaplama yararları, diş kaplama yöntemi, diş modelleri, diş nasıl yapılır, diş yapımı,  diş yaptırmak

Porselen Diş Fiyatları  |  Kanal tedavisi

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS