Dişler hangi yöntemlerle beyazlatılır?

Diş hekimleri tarafından yapılan ve 2 çeşidi olan diş beyazlatma, Ofis tipi diş beyazlatma (klinikte diş beyazlatma) ve Home bleaching (evde diş beyazlatma) olarak 2 şekilde uygulanıyor. Diş hekiminiz tarafından uygulanan Diş beyazlatma yöntemleri dişlere zarar vermeyen bir işlemdir, fakat daha önce diş hekimi tarafından ağızda sorunlu dişlerin ve çürüklerin tedavi edilmiş olması gerekir.

Diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri
Diş beyazlatma yöntemleri

Dişlerinizin durumuna göre evde home bleaching yöntemi ile kendi başınıza dişlerinizi beyazlatabileceğiniz gibi klinik ortamında uzman diş hekimleri tarafından da bir çok farklı diş beyazlatma yöntemi ile dişler beyazlatılabilmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri arasından hangisini seçerseniz seçin, mutlaka uzman bir diş hekimine görünmelisiniz. Aksi takdirde yapacağınız en ufak bir yanlış dişlerinize ve ağız sağlığınıza çok büyük zararlar verebilir. Sağlık asla ihmale ve denemeye gelmez. Bu yüzden kesinlikle uzman bir diş hekimi kontrolünde dişlerinizi beyazlatmalısınız.

Dişleri beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri olarak aşağıdaki önerileri uygulayarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

–          Evde kendi imkânlarınızla doğal bitkisel özler ve karışımlar ( karbonat, adaçayı, gliserin, sofra tuzu, limon, çilek…) ile dişlerinizi beyazlatmak mümkün ancak bunların hatalı kullanımı minelerinize zarar verebilir. Bu yüzden kullanılması diş hekimleri tarafından kesinlikle önerilmemektedir.

–          Uzman diş hekimiz tarafından önerilen diş macunu ve diş pastaları ile

–          Klinik ortamında lazer ışınları yardımı ile

–          Uzman diş hekimleri tarafından ağız kalıbı alındıktan sonra diş beyazlatma ilacı uygulaması ile

Diş beyazlatma yöntemleri konusunda mutlaka uzman diş hekiminin görüşünü aldıktan sonra karar vermelisiniz ve diş hekiminizin uyarıları doğrultusunda dişlerinizi beyazlatmalısınız.

Eğer diş beyazlatma ile yeterli  derecede beyazlatma sağlanamadıysa lamine diş, ya da zirkonyum diş gibi estetik diş hekimliği uygulamalarına başvurulabilir.

Diş beyazlatma yöntemleri, Dişleri Beyazlatma Yöntemleri

 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS