Diş beyazlatma
Diş Beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi ağrısız bir işlemdir. Anestezi yapılması gerekmez. Minenin dış yüzeyine tatbik edilen jeller sayesnde beyazlatma yapıldığından uyuşturulmaz . Çünkü mine yüzeyinde sinir uzantıları yoktur. Ancak çeşitli sebeplerle minesinde çatlaklar bulunan kişiler ile kole hassasiyeti adı verilen sıcak soğuğa karşı aşırı hassasiyete sahip kişilerde nadiren de olsa hassasiyet gelişebilir. Böyle bir durumda gerekirse tedavi sonlandırılabilir.

Ofis tipi diş beyazlatma

Size rahatsızlık verebilecek tek sorun bir süre ağzınızın açık kalmak zorunda olmasıdır. 15 dakikalık seanslar halinde uygulanabilen ofis tipi diş beyazlatma ile tek seansta bile ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Duruma göre bir müddet dinlendikten sonra 2. seans yapılabilir.

Bazı hastalarda beyazlatmayı takip eden bir iki gün hafif bir sıcak soğuk hassasiyeti olabilir. Eğer bu sorun rahatsız edici boyutta ise hekiminize bildiriniz. Diş Hekiminizin böyle bir durumda yapacağı florlama yada hassasiyet giderici özel jeller sayesinde kısa sürede  hassasiyetleriniz kaybolur.

Office Bleaching

Diş hekimi tarafından muayenehanede gerçekleştirilen bu diş beyazlatma yönteminde kullanılan diş beyazlatma jelleri ve diş beyzlatıcı ajanlar daha yüksek konsantrasyondadır. Bu sebeple kısa sürede etkili bir diş beyazlatma sağlanır. Hasta diş kliniğinden ayrılırken bile ciddi bir beyazlama meydana gelmiştir.

Diş Beyazlatma Fiyatları ve Ücretleri

Aslında Bleaching fiyatı için tek bir sabit rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü istanbul da diş beyazlatma fiyatları ile Adapazarı  ilindeki diş beyazlatma fiyatları farklı olacaktır. Hatta aynı şehrin farklı bölgelerinde bile farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Bunun sebebi kullanılan malzemelerin kalitesi ve fiyatı, uygulamayı yapan diş hekiminin tecrübesi gibi çok sayıda faktöre bağlıdır.

Ağartma adı da verilen bleaching ücretleri hesaplanırken kullanılan yöntem de fiyatlarını etkiler. Beyazlatma işlemi  uygulama açısından 2 Tiptir.

  • Home Bleaching ( Ev tipi diş beyazlatma )
  • Office Bleaching ( Ofis tipi diş beyazlatma )

HOME BLEACHİNG

Fiyat olarak daha uygun olan bu yöntemde hasta ağzından ölçü alınarak laboratuarda şeffaf dişlik üretilir. Hastaya diş hekimi tarafından verilen profesyonel diş beyazlatma jelleri bu şeffaf dişlik içine koyularak ağızda doktorunuzun önereceği kadar zaman kalması gerekir.

Ofis tipi beyazlatmaya göre daha uzun süren bir yöntem olan bu teknikte 7- 10 gün içinde beyazlama meydana gelir. Jelin konsantrasyonuna göre bütün gece ya da gün içinde bir kaç saat beyazlatma jelini ağızda tutmanız yetebilir.

OFFİCE BLEACHİNG

Ofis tipi diş beyazlatma adı verilen yöntemde bütün işlemler diş hekiminin muayenehanesinde bitirilir. Çoğu zaman 15 dakikalık bir seans sonunda dişlerinizdeki belirgin beyazlığı fark edeceksiniz. Çok kısa sürede sonuç alınabilmesinin sebebi diş hekimi kontrolünde ve daha yüksek konsantrasyonda ağartma jeli tatbik edilebilmesi mümkün olmasındandır.

Diş Beyazlatma için kullanılan tekniklere göre  ( Ofis Veya Home Bleaching ) Diş beyazlatma fiyatları ( bleaching ) fiyat ve ücretleri değişiklik göstermektedir.

Diş Beyazlatma ücreti ne kadardır , nasıl daha fazla bilgi alabilirim?

Diş beyazlatma fiyatları 2013

Diş Beyazlatma için diş hekimleri odasının rehber tarifesinde önerilen fiyatlar belirlenmiştir.

ANKARA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR*, BURSA, ÇANAKKALE, EDİRNE, GAZİANTEP, İSTANBUL*,
İZMİR, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KONYA, MANİSA, MUĞLA*, TRABZON İLLERİNDE
DİŞHEKİMLERİNİN UYGULAYACAKLARI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRETLERİ REHBER TARİFESİ
(Bu tarife 01.01.2012 tarihinden itibaren geçerlidir)

Diş Beyazlatma ( ağartma – alt ve üst çene birlikte) kdv dahil olmak üzere diş beyazlatma fiyatları tl  307.13 tl olarak belirlenmiştir.

Bu fiyat ev tipi beyazlatma için belirlenen  ücret ‘dir. Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları daha pahalıdır. Daha uygun ödeme şartları ve fiyat bilgilerini diş hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Diş beyazlatma

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS