Diş beyazlatma
Diş Beyazlatma Ücretleri

Aslında Diş beyazlatma ücretleri için tek bir sabit rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü istanbul da diş beyazlatma fiyatları ile Adapazırı beyazlatma ücretleri farklı olacaktır. Hatta aynı şehrin farklı bölgelerinde bile farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Bunun sebebi kullanılan malzemelerin kalitesi ve fiyatı, uygulamayı yapan diş hekiminin tecrübesi gibi çok sayıda faktöre bağlıdır.

Diş beyazlatma ücretleri

Diş Beyazlatma ücretleri hesaplanırken kullanılan yöntem de diş beyazlatma fiyatlarını etkiler. Diş Beyazlatma işlemi  uygulama açısından 2 Tiptir.

  • Home Bleaching ( Ev tipi diş beyazlatma )
  • Office Bleaching ( Ofis tipi diş beyazlatma )

HOME BLEACHİNG

Fiyat olarak daha uygun olan bu yöntemde hasta ağzından ölçü alınarak laboratuarda şeffaf dişlik üretilir. Hastaya diş hekimi tarafından verilen profesyonel diş beyazlatma jelleri bu şeffaf dişlik içine koyularak ağızda doktorunuzun önereceği kadar zaman kalması gerekir.

Ofis tipi beyazlatmaya göre daha uzun süren bir yöntem olan bu teknikte 7- 10 gün içinde beyazlama meydana gelir. Jelin konsantrasyonuna göre bütün gece ya da gün içinde bir kaç saat beyazlatma jelini ağızda tutmanız yetebilir.

OFFİCE BLEACHİNG

Ofis tipi diş beyazlatma adı verilen yöntemde bütün işlemler diş hekiminin muayenehanesinde bitirilir. Çoğu zaman 15 dakikalık bir seans sonunda dişlerinizdeki belirgin beyazlığı fark edeceksiniz. Çok kısa sürede sonuç alınabilmesinin sebebi diş hekimi kontrolünde ve daha yüksek konsantrasyonda ağartma jeli tatbik edilebilmesi mümkün olmasındandır.

Diş Beyazlatma için kullanılan tekniklere göre  ( Ofis Veya Home Bleaching ) Diş beyazlatma ( bleaching ) fiyat ve ücretleri değişiklik göstermektedir.

Diş Beyazlatma ücreti ne kadardır , nasıl daha fazla bilgi alabilirim?

Diş Beyazlatma için diş hekimleri odasının rehber tarifesinde önerilen fiyatlar belirlenmiştir.

ANKARA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR*, BURSA, ÇANAKKALE, EDİRNE, GAZİANTEP, İSTANBUL*,
İZMİR, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KONYA, MANİSA, MUĞLA*, TRABZON İLLERİNDE
DİŞHEKİMLERİNİN UYGULAYACAKLARI AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRETLERİ REHBER TARİFESİ
(Bu tarife 01.01.2012 tarihinden itibaren geçerlidir)

Diş Beyazlatma ( ağartma – alt ve üst çene birlikte) kdv dahil olmak üzere 307.13 tl olarak belirlenmiştir.

Bu fiyat home bleaching için belirlenen  ücret dir. Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları daha pahalıdır. Daha uygun ödeme şartları ve fiyat bilgilerini diş hekiminizden öğrenebilirsiniz..

Diş beyazlatma ücretleri

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS